Hogyan lehetne a jog egyáltalán érthető?
Netalán némi kis szorítást érzel gyomortájékon, amikor arra gondolsz, hogy a paragrafus jelek közt mi van elrejtve? Mi az, amit nem jól teszel? Miért büntethetnek, ki perel be és mennyibe fog ez kerülni majd neked vagy a cégednek?
Hadd nyugtassalak meg rögtön az elején! Pontosan értem, hogy mire gondolsz, mit érzel. Hogy honnan és miért?
Több, mint 20 éves szakmai tapasztalat van a hátam mögött. Jogászként, ügyvédként képviseltem már világcégeket, középvállalkozásokat, magánvállalkozókat, magánszemélyeket és még a Magyar Államot is. Többször hívtak előadóként szakmai konferenciákra, országos TV és rádió adásokba, és több ezer megjelent cikkemet több százezren olvasták az egész országban. Ha többet szeretnél tudni eddigi pályámról, látogass el a drkocsisildiko.hu oldalra.

Pályám során felismertem valami lényegeset!
Egy igazán boldog társadalom csak úgy képzelhető el, ha mindenki számára érthetőek a jogi előírások. Mindenki ismeri és érti azt, hogy mit és hogyan tehet meg. Vallom, hogy az emberek alapvetően jók, és mindenkit segíteni kell, hogy elérhesse céljait. Rájöttem arra is, hogy a tudás akkor a legértékesebb, ha azt másokkal is megoszthatjuk. Ezért jött létre az ÉRTHETŐ JOG.
Tudom, hogy a fenti gondolatok, hozzáállás sokak szemében szokatlan lehet. Hiszen, eddig nemigen találkozhattál még ezzel. Az ÉRTHETŐ JOG gondolata a maga nemében újító kezdeményezés.

Hogyan kerülheted el a jogi útvesztőt?
Körülnézve a jogi területek könyvtárában és képzésein, azt találtam, hogy a kínálat általában leszűkül a jogot már amúgy is ismerők részére készített könyvekre, egy-egy jogszabály kevés magyarázattal történő ismertetésére. Ezek azonban sokak számára túl szárazak és érthetetlenek. Így feladják és remélik, hogy a helyzet majd valahogy megoldódik. Sok esetben azonban a halogatás csak ront a helyzeten, és csak ekkor, végső elkeseredésükben vagy éppen az utolsó pillanatban fordulnak ügyvédhez, jogászhoz, amikor már talán túl késő.
Ha neked a fenti helyzet nem ismerős, és mindig pontosan tudod, hogy mit kell tenned, érted a jogszabályok, törvények, rendeletek előírásait, és azt, hogy mikor mit kell alkalmazni, akkor üdvözöllek abban a szűk körben, akik el tudnak igazodni a jog dzsungelében.
Ha azonban ismerős az a bizonyos gyomortájéki érzés, érzel némi zavarodottságot egy-egy jogszabály, törvény, rendelet, hivatalos irat láttán, akkor hadd nyugtassalak meg: van megoldás a problémára!
Nem kell neked is hosszú évek alatt jogásszá képződni ahhoz, hogy tudd, megértsd, mire kell feltétlenül figyelned. Természetesen némi kis erőfeszítés azért szükséges, mert a neked készülő ÉRTHETŐ JOG cikkeket, kiadványokat szükséges elolvasni. Varázspálcát tehát nem ígérhetek. Azt azonban igen, hogy egy-egy jogi terület, téma fontos kulcsadatait érhetően megfogalmazva tálalom majd az ÉRTHETŐ JOG cikkeiben, írásaiban, kiadványaiban.
Hogy mennyire sikerült a jogot valóban érthetővé tennem?
Ezt mindig az olvasók ítélik meg. Íme az ítélet:
„Gratulálok a hírleveleidhez, mert nagyon sok hasznos és tanulságos, a gyakorlathoz közel álló információkat kaphatunk Tőled a „laikusok” számára is könnyen érthető formában.”
„Köszönöm az erőfeszítéseiket, amely arra irányul, hogy a jogszabályok nyelvét közérthetővé tegyék e nyelvet nem ismerők számára, nem lebecsülve azok képességeit, akiknek nem adatott meg különböző okok miatt, hogy jogot tanuljanak és jogaikkal élni tudjanak.”
„Gratulálok! Nagyon jók az írásaitok! Sokat tanultam belőlük! :-)”
„Emberközpontú és vállalkozásbarát, a problémát, mint jogi tényt érthetővé teszi.”
„A jog rideg mivoltát humorral ellensúlyozó stílus.”
„Nagyon sokat számít, hogy Ön, mint a jogi szakma képviselője felvállalta ezt, hogy segít megérteni az embereknek a jogrendszer kesze-kusza szabályait. Munkájához további sok erőt és sok sikert kívánok, még sok-sok ilyen jogi szakemberre lenne szükség!”
„A szakmájában egy nagyon értékes Ember lehet, minden elismerésem az Öné, tisztelem azért amit tesz, hogy az egyszerű ember is megérti az Ön által taglalt témákat!!!!!! Én mindig szinte „falva olvasom az írásait”!”
